סדנאות והרצאות   

 כאשר נגשים למלאכת השכנוע חשוב לזכור שבין הסטטיסטיקות והמספרים מסתתרת נקודה שמטרתה להניעה אנשים לפעולה, זאת קשה לעשות מבלי למסגר את הלוגיקה במשמעות ולהפוך אותה לחלק משלם גדול יותר. בסדנאות ובהרצאות אני מלמדת מנהלים ועובדים איך להשתמש בכלי תקשורת בינאישית ובמתדולוגיות סטוריטלינג לשם יצירת הזדהות בין הקהל שלהם למסר שלהם. 

סטוריטלינג ופרזנטציה 

סטוריטלינג אינו רק סיפור שווה לב שאנחנו מספרים, הוא גם המסגור והמבנה של המסר, הדוגמאות שאנחנו מביאים לשולחן והאופן שאנחנו מציגים את עצמנו, את הצעת הערך שלנו ואת הנתונים והסטטיסטיקות עליהם אנחנו מתבססים. במעמד של פרזנטציה יש למסגר נכון את המסר ולשזור את הסיפור באופן שהופך את המשתנים הרבים (רעיונות חדשנים, סטטיסטיקות, תוצאות מחקר, מספרים ומסקנות) לבלתי נשכחים ומעוררי חזון. בסדנה נלמד איך לבנות את המצגת מבחינה תוכנית ווויזואלית (בין היתר נדבר על ייצוג ויזואלי של נתונים)

שפת גוף ודיבור עם קהל 

לגוף יש שפה משלו והיא נרכשת. בסדנה נלמד איך להשתמש בגוף לצורך העברת מסרים, מה לעשות עם הידיים ואיך להשתמש אפילו בשתיקות לצורך הדגשת נקודות עיקריות. מעבר לכך, נתמודד עם הפחדים שמתעוררים במעמד של דיבור עם קהל (בין אם מדובר בפרזנטציה עסקית או בנאום על במה). הסדנה כוללת התנסות מעשית, צילום ההתנסות + משוב.     

סטוריטלינג למנהלים 

היום ניהול הוא מושג בעל ממדים רבים, אנו נדרשים לפעול בצורה רוחבית ואורכית בארגון, לבוא במגע עם ממשקים רבים ולהניע אנשים לפעולה, בין אם מדובר בעובדים, מנהלים, קולגות או לקוחות שלנו. מעבר לכך, העולם שלנו הולך ומשתנה ואנשי מקצוע המשתייכים לדור הy מתנהלים בצורה אחרת, הם אינם רגילים לשבת במקום אחד, תמיד מחפשים משמעות ורוצים להיות חלק מסיפור גדול יותר. הנעת עובדים לפעולה ויצירת סביבת עבודה שמשמרת עובדים הופכים להיות הינו הך, ויותר מתמיד, ניהול מצריך מנהיגות. כלים בסטוריטלינג ובתקשורת ניהולית מאפשרים לנו לפטור סיטואציות מורכבות, לאחד את העובדים שלנו תחת אותו חזון, להניע אנשים לפעולה מתוך הזדהות ולהקל על העשייה היום יומית שלנו, הן ברמת המיקרו והן ברמת המקרו.

לסגור עסקה ב60 שניות - נאום מעלית וסטוריטלינג

יש לנו רק הזדמנות אחת לעשות רושם ראשוני בילתי נשכח, בין אם מדובר בפגישה שנקבעה מראש או ביצירת פגישות נוספות, מה שנאמר ב60 השניות הראשונות ואיך שנאמר זאת יקבע את תוצאות השיחה. מכירות הם בראש ובראשונה פונקציה של אמון. אמון נבנה מהרגע הראשון שאחנו פוגשים את הלקוח, מהמבט הראשון, מלחיצת היד ומשיחת הSmall talk  שמתנהלת בכניסה לחדר. שיטות מכירה המשתמשות באומנות הסטוריטלינג מאפשרות לבנות אמון, להשאיר רושם מקצועי ולשכנע את הלקוח בעמדתנו.

בסדנה אנחנו נלמד איך לזקק את המסר למרכיבים החשובים ביותר, איך להבין את צרכיו של הלקוח במהירות ואיך לענות על צרכים אלו בצורה אפקטיבית ובזמן קצר.

על מטאפורות, הומור

והחיים עצמם

האם אפשר להריח רעיון? לגעת במסר או לצחוק בזמן פרזנטציה (כן, גם פרזנטציה עסקית)? בסדנה זו נלמד איך להשתמש בסיפורים, מטאפורות ובהומור על מנת להניעה אחרים לפעולה. אנחנו ננתח דוברים, פוליטקאים וקומיקאים מוכרים ונקבל כלים פרקטיים שניתנים ליישום ביום יום. אנחנו גם נלמד איך ציטוט של סיינפלד יכול להוביל להשקעה של 2 מיליון דולר. 

 

הסיפור שלכם הוא
גם הסיפור שלנו

לקבלת פרטים נוספים אודות הסדנאות וההרצאות,
מלאו את הטופס ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

054-2498811

mila@milafink.com

Please reload